حدیث تصادفی

امام باقر عليه السلام فرمود: پدرم على بن حسين عليهما السلام مى فرمود: همانا مردى كه بردبارى اش در هنگام خشمش او را دريابد مرا شگفت زده مى كند.

«به نام خداوند بخشاینده مهربان»

در روزگاری که معبر شهادت تنگ و باریک است،باید بسیار لایق بود تا به این فیض الهی نائل شد چرا که « شهادت افتخاریست ابدی که نصیب بندگان خاص خدا میگردد »

 

به قول لسان الغیب:

 گوهر پاک بباید که شودقابل فیض

ورنه هر سنگ و گلی لولو و مرجان نشود

 

شهید محمد طاهری یکی از این افراد است که با دلدادگی به آستان اهل بیت(ع) و ضمیرپاک، مستعد و خداجوی خود، خویشتن را لایق شهادت کرد تا سبک بار و سبک بال، پرواز کنان به رویای خود یعنی شهادت،دست یابد.

آخرین پرواز هواپیمای سی 130 و سقوط ناباورانه ی آن، دستمایه ی پرواز ابدی اوگشت تا باور کنیم اگر مخلصانه در مسیر درست گام برمیداریم،دروازه فضل و رحمت خدای کریم همواره باز است.

محمد طاهری، صادق بود و کوشا، با چهره ای بشاش و متبسم، عاشق اهل بیت(ع) بود و خادم هیأت، و متواضعانه هر کاری از دستش ساخته بود برای هیأت انجام میداد، نمازش را اول وقت و به جماعت میخواند و باهمه محترمانه برخورد میکرد.پدر و مادرش را عاشقانه دوست می داشت و همواره میکوشید تا مبادا آنها کوچکترین رنجش خاطری از او ببینند.در دوستی محکم بود و دلی بی کینه داشت و اگر از دستت ناراحت بود به سادگی در چهره اش نمایان می شد و به آسانی می فهمیدی موضوعی در بین است؛ دقیق تر اینکه سرش را پایین می انداخت و دست به صورت خود می کشید و سکوت می کرد.راستی محمد! حالا که درباره ی تو می نویسیم، می بینیم چقدر دلمان برای لبخند های زیبایت تنگ شده است.

کجایی دوست نازنینمان! ما نیز دیر یا زود به تو ملحق می شویم و کاش ما نیز لایق فیض ابدی شهادت شویم.

نویسنده: سید کاظم محمدی

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها  

# احمد جدیداسلامی 1395-03-16 23:51
سلام و ادب و احترام خدمت دوست خوبم محمد محمدی فر.
طراحیت خیلی عالیه اما کاش مطلب بیشتری میزاشتی یا حداقل برای بیشتر شهدای ازنا وبلاگ طراحی میکردی.سخته اماامکان پذیره.اجرت با سالار شهیدان
التماس دعا
پاسخ دادن